Genital bölgeye yanlış şekilde temizlik yapıldığında bu ciddi hastalıklara neden olabilir genital bölgede yırtılmalar, yaralar ve benzeri durumlarla karşılaşabilirsiniz. Genital bölgeye (vajinaya) yanlış temizlik işlemleri uygulandığında doğurganlığı bile azaltabiliyor. Genital kılların giderilmesinde ağda ve jilet yerine genital bölge için geliştirilmiş aletlerden faydalanmak veya makas kullanmak özellikle genital bölge enfeksiyonları ve tahrişe neden olabilir.

Peki genital bölgeye ağda nasıl yapılmalıdır?

Öncelikle unutmamalıyız ki genital bölgeye ağda yapılırken elle uygulandığı çin profesyonellik gerektirir ve hijyen en üst seviyede olmalıdır.

  • Ağdaya başlamadan önce genital bölgenizin (vajinanızın) kuru, temiz ve terli olmaması gerekir. Ve regli (adet) döneminize denk gelmemlidir bu olduğundan daha fazla canınızı yakar.
  • Ağdayı çok fazla şekilde olmadan ince tabaka halinde uygulayın.
  • Elinizle ağdayı iyice yayın ve tüylere yapışmasını sağlayın.
  • Tüylerin çıkış yönünün tersine doğru hızla ve tek harekette çekin, bu sizin daha az acı duymanızı sağlar.
  • Tüylerinizin tamamını özenle ve ağdayı çok bekletmeden alın, ağdayı çok beltirseniz ağda çürür ve çekerken genital bölgenizin morarmasına sebeb olur.
  • Temizliğiniz bittikten sonra cildinizi ılık suyla yıkayın hoş kokulu bir yağ yada nemlendirici sürün.

kapat

Dikkat: Bu yazı Kadınca Yaşam markası adına yazılmıştır. İzinsiz kullanılması veya kopyalanması halinde ciddi yasal sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Bu bilgiler yararlı geldi mi?

Aşağıdaki ziyaretçi yorumu bölümümüzden diğer ziyaretçilere fikirlerinizi iletebilirsiniz.
Sağ alt kısımda bulunan Beğen butonundan yazıyı beğenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

KADINCA YAŞAMAK ADINA

Kadınca Yaşam, ziyaretçilerine Dünya'nın en güncel bilgi içeriklerini ve haberlerini sunmakla beraber, alanında uzman kişilerin yazdığı güncel kitaplar ve yazı köşelerinden içerikler sağlamaktadır. Kadınca Yaşam, bir "kadın markasıdır."

Bize UlaşınSite Haritası