Kadınca Yaşam, ziyaretçilerine birbirinden faydalı Bitkisel çözümler sunmaktadır. “Bitkilerin Gücü” adlı yazı kategorimizde her türlü şifa içeren ve yararlı bitkilerin nasıl yapıldığı hakkında bilgileri görüntüleyebilir, ayrıntılı tariflerine ulaşabilirsiniz.

Malzemeler;

  • 20-25 adet karaçam kozalağı
  • 1 kilo şeker
  • 3-4 karanfil
  • 3 litre su

Tam olgunlaşmamış, pulları açılmamış olan yeşil-kahverengi renkli karaçam kozakları ağaçtan toplanır. Bu kozalaklar 4 parçaya ayrılır. Bir gece suyun içerisinde bekletilir. Daha sonra sudan alınan kozalaklar tencereye koyulur, üzerine şeker ve su eklenerek kaynatılır. Karışım kaynadıktan sonra karanfiller eklenir. Şekerli su şerbet haline dönüşünce içerisindeki kozalaklar alınır ve şurup kavanozlara koyularak gölge ve serin bir yerde saklanır.

kapat

Dikkat: Bu yazı Kadınca Yaşam markası adına yazılmıştır. İzinsiz kullanılması veya kopyalanması halinde ciddi yasal sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Bu bilgiler yararlı geldi mi?

Aşağıdaki ziyaretçi yorumu bölümümüzden diğer ziyaretçilere fikirlerinizi iletebilirsiniz.
Sağ alt kısımda bulunan Beğen butonundan yazıyı beğenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

KADINCA YAŞAMAK ADINA

Kadınca Yaşam, ziyaretçilerine Dünya'nın en güncel bilgi içeriklerini ve haberlerini sunmakla beraber, alanında uzman kişilerin yazdığı güncel kitaplar ve yazı köşelerinden içerikler sağlamaktadır. Kadınca Yaşam, bir "kadın markasıdır."

Bize UlaşınSite Haritası